Yönetim Kurulumuz ikinci toplantısını yaptı.

20.11.2014 tarihinde ilki Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun ev sahipliğinde düzenlenen Yönetim Kurulu toplantımızın ikincisi 05.12.2014 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Servisi Toplantı Salonunda yapıldı.


Prof. Dr. İbrahim PİRİM başkanlığında yapılan toplantıda; Yönetim Kurulu Üyelerimiz İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Nuri DİLEK, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Merkezimiz Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet TOKAÇ, Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa SOYÖZ ve Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Tülay KILIÇASLAN AYNA ile  İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Mustafa KURTULUŞ merkezin ileriye dönük adımları ile ilgili konuları görüştü. Transplantasyon Merkezi kurulması gerekliliği dile getirildi.


Sağlık Turizminin önem kazandığı günümüzde benzerlerinin Avrupada büyük yol katettiği Hücre, Doku, Organ Nakillerinde, Ülkemizin gelişmelere kayıtsız kalmadan İzmir için ve en önemlisi Ülkemiz için model oluşturacak şekilde adım atmaya;  sunum ve tanıtım kitapçıkları yaparak İzmir'deki kanaat önderleri, firmalar ve Bakanlık düzeyinde görüşmelerle kamuoyunun bilinçlendirilmesine karar verildi.


Merkezimiz Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet TOKAÇ yapılacak işlemlerin projelerle mali açıdan desteklenmesi gerektiğini ve Transplantasyon Merkezi faaliyetlerinde geniş katılımlı sağlık alanları ile mühendislik boyutunun da önemli olduğunu söyledi.


İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Nuri DİLEK toplantıda alınan kararlarda üyelerin istekli olmalarından ötürü memnun kaldığını, çeşitli çalışmalarda yer alanlarla tecrübe paylaşımı yapılması gerektiğini ve çalışma grupları oluşturulması gerektiğini, bu bağlamda bir sunum hazırlayabileceğini söyledi.


Karşılıklı dilek ve önerilerle devam eden toplantıda; merkezin olmazsa olmazları, ekonomik boyut, dünyada yapılan uygulamalar, ülkemizin nakillerle ilgili durumu gibi konular üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. 


Merkez Müdürümüz Prof. Dr. İbrahim PİRİM, Yönetim Kurulu üyeleri ile Dr. Mustafa KURTULUŞ'a katkılarından ötürü teşekkür etti.HABER İLE İLGİLİ RESİMLER

Başa Dön